KREATIVE ERHVERV
FRONTLØBERNE
Signe Lund Juhler, signe@frontloberne.dk
MUSIK, LYD OG LYRIK
PROMUS
Jesper Mardahl, jesper@promus.dk
MAD
SMAG
Jakob Vinkler, smag@smagmad.dk
SPORT OG STREET KULTUR
DGI Underground
Nicolaj Ruby, nicolaj.ruby@dgi.dk
ARKITEKTUR OG BYRUM
INSTITUT FOR (X) / BUREAU DETOURS
Mads Peter Laursen, laursen.inc@gmail.com
Sophie Haack, s@lodret.com
Ari Marteinsson, a@lodret.com
FILM / ANIMATION / CROSS MEDIA
THE ANIMATION WORKSHOP
Morten Thorning, mt@via.dk
TEATER / DANS / SCENEKUNST
AARHUS SCENEKUNSTCENTER
Ane Kirk Uhrenholt, ane@teaterby.dk
Kasper Egelund, kasper@teaterby.dk
KUNST/STREET ART
CULTURE WORKS
Adrian Fey, adrian@cultureworks.dk
KREATIVE ERHVERV / FRONTLØBERNE har produceret 15 profilfilm med udvalgte iværksættere i samarbejde med Fatdad Productions. Se dem her.